Vpichované koberce Playrite

VPICHOVANÉ KOBERCE PLAYRITE

Již více než 20 let vyrábí anglická firma Playrite vysoce kvalitní sportovní povrchy. Jde o jediného výrobce ve Velké Británii, který je schopen vyrábět umělé textilní povrchy všemi dostupnými technologiemi (tkaní, všívání a vpichování). Povrchy jsou vyráběny za použití nejmodernějších technologií s přísnou kontrolou kvality (ISO 9001, ISO 14001) a splňují požadavky příslušných norem EN.

Playrite - specialista na textilní sportovní povrchy

Sportovní povrchy Playrite jsou vyráběny unikátní vpichovanou technologií („needlepunch“), díky čemuž nabízí výrazně vyšší kvalitu a životnost oproti ostatním typům sportovních povrchů (např. všívaným umělým trávníkům). Svými výbornými vlastnostmi tyto povrchy šetří kloubní aparát sportovců a minimalizují náklady na provoz a údržbu sportovišť.

Sortiment sportovních povrchů Playrite

Tenisový a multifunkční povrch Playrite - Matchplay 2

Vysoce kvalitní, umělý, polypropylénový koberec speciálně vyvinutý pro tenis. Dle ITF klasifikován jako ITF-2, tzn. středně pomalý tenisový povrch. Vyniká stabilními herními vlastnostmi, které zajišťují maximální pohodu při hře, měkký nášlap a šetrnost ke kloubnímu aparátu tenistů, což jistě ocení především rekreační nebo starší hráči. Povrch lze využít i pro víceúčelová hřiště. Je vhodný např. na volejbal, nohejbal, korfbal apod.

Certifikát ITF Matchplay 2Celková tloušťka povrchu je 12 mm. Plocha se poté zasypává křemičitým pískem v malém množství cca 5-7 kg/m2. Mimo běžné údržby (čištění napadaných nečistot) nevyžaduje žádnou další speciální péči, čímž se minimalizují provozní náklady (na rozdíl od umělých trávníků). Celoplošná vodopropustnost koberce zabezpečuje rychlý odvod dešťové vody. Matchplay 2 je univerzální povrch, který lze bez problémů využívat jak na venkovních, tak i na vnitřních hřištích, a to po celý rok. Velmi vysoká hustota smyček zajišťuje vysokou mechanickou odolnost a tedy i životnost – i po 20 letech je stále v dobrém stavu s nezměněnými herními vlastnostmi.

povrch playrite 01
Tenisový povrch Playrite - Matchclay - umělá pravá antuka

Unikátní vpichovaný polypropylénový koberec se strukturovaným smyčkovým povrchem do tvaru V. Umělý povrch Matchclay byl vyvinut jako plnohodnotná náhrada přírodního antukového povrchu. Koberec se zasypává buď přírodní antukou (v množství cca 5-7 kg/m2) nebo jemným gumovým granulátem (v podobném množství). Při zásypu přírodní antukou jsou herní vlastnosti adekvátní hře na přírodním antukovém kurtu. Podle klasifikace ITF je tento povrch zařazen do kategorie ITF-1, tedy pomalý povrch (CPR=14).

Certifikát ITF MatchplayPovrch má vynikající herní vlastnosti a nabízí celoplošně stejný odraz míčku (stejně jako od antukového kurtu). Povrch Matchclay poskytuje hráčům maximální herní komfort, který znají z antukového kurtu, a to včetně skluzu. Antukový zásyp vyžaduje občasné zakropení proti prášení a také občasné zametení. Náklady na údržbu povrchu jsou však podstatně nižší než u klasického antukového kurtu. Povrch lze místo antukou zasypat také jemným gumovým granulátem (není nutné kropení). Poté však dochází k dílčí změně herních vlastností a povrch nenabízí tak dokonalý skluz jako u antukového zásypu. Tenisové hřiště s povrchem Matchclay je provozuschopné podstatně delší dobu než klasický antukový kurt. Rychlé odvedení vody umožňuje hraní již velmi krátce po dešti a také nevyžaduje náročnou „jarní údržbu“, rovnání, válcování apod.

povrch playrite 02
Tenisový povrch Playrite - Matchclay - umělá pravá antuka

Umělý, víceúčelový vpichovaný polypropylénový koberec s pískovým zásypem s vynikajícími herními vlastnostmi. Povrch splňuje požadavky EN 15330 a oproti předchozím dvěma typům je měkčí a má vyšší tlumící a absorpční schopnosti. Vyznačuje se stabilními herními vlastnostmi, vysokou odolnost vůči opotřebení a dlouhou životností. K zásypu se používá cca 15 kg/m2 křemičitého písku. Povrch má vysokou drenážní schopnost.

Využívá se především pro víceúčelová sportoviště vhodná na fotbal, pozemní hokej, kriket, volejbal a podobné sporty. Je vhodný také pro rekreační aktivity, dětská hřiště apod. V kombinaci s tlumící podložkou Playrite Matchpad lze docílit vyšší tlumení dopadu.

povrch playrite 03
Multifunkční halový povrch Playrite - Foundation

Předchozí tři povrchy byly univerzální a lze je použít pro venkovní i vnitřní sportoviště. Povrch Playrite – Foundation je umělý, hladký vpichovaný koberec bez smyčky s vynikající mechanickou odolností určený jen pro vnitřní použití. Je vyroben ze směsi obsahující 50% polypropylénových a 50% polyamidových vláken, která jsou vázána kaučukovým pojivem. Koberec je hladký, bezzásypový a nevyžaduje žádnou údržbu.

Povrch poskytuje dostatečný herní komfort pro všechny typy halových sportů (míčové hry, raketové sporty apod.). Většinou se celoplošně lepí k pevnému podkladu (betonu). Kompaktní struktura dodává koberci vysokou mechanickou odolnost a dlouhou životnost. Povrch Playrite – Foundation bývá i po 20ti letech intenzivního používání ve výborné herní kondici. Z hlediska tenisu jde o pomalý povrch s měkkým nášlapem a kvalitním herním komfortem.

povrch playrite 04

Výhody vpichovaných umělých koberců Playrite

VÝHODY
POUŽITÍ