Umělý trávník XL TURF

UMĚLÝ TRÁVNÍK XL TURF

XL TURF, kanadsko-švýcarská inovace, reprezentuje skutečnou revoluci v technologii umělých trávníků a stanovuje nový standard pro umělé povrchy. Umělá tráva 5. generace na polypropylenové podložce je moderním sportovním povrchem pro fotbalová, tenisová, dětská a víceúčelová hřiště, která nevyžaduje zásyp gumovým granulátem nebo křemičitým pískem.

XL TURF je první umělý trávník, kterému byl v r. 2003 udělen certifikát UEFA na základě polních zkoušek !!!

Společnost XL TURF nabízí speciální technologii „XL EPP“ patentovanou ve více jak 40 zemích světa. „XL EPP“ technologie používá speciálně expandovaný polypropylénový materiál EPP (pod obchodním názvem NEOPOLEN P jej vyvinula firma BASF) zabezpečující exkluzívní systém EDR (Ergonomic Dynamic Response) a ADR (Athletic Dynamic Response). Systém byl původně vyvinut pro automobilový a kosmický průmysl a následně byl na základě předních fyzioterapeutů a biomechaniků přizpůsoben pro sportovní a rekreační využití.

Už žádný zásyp pískem ani gumovým granulátem

Bezzásypový umělý trávník XL TURF svými mechanickými vlastnostmi výborně ovlivňuje negativní účinky dopadu, snižuje únavu a zvyšuje výkonnost sportovce a poskytuje mu vysoký herní komfort srovnatelný s přírodními trávníky.

Umělý trávník XL TURFJako jediný umělý povrch šetří pohybový aparát. Tento povrch jsme schopni položit na plochu 7000 m2 za čtyři dny, protože se k sobě nelepí lepidlem, ale spojuje na suché zipy. Kvalita tohoto revolučního povrchu překonává veškeré dosud používané umělé povrchy.

Jediný podobný přírodnímu trávníku!

Vlastní umělý trávník je vyroben z vysoce kvalitního 100% PE přímého monofilamentního vlákna Mattex LSR vetkaného do latexové osnovy ve velmi vysoké hustotě. Vývojový tým XL GENERATION ve spolupráci s kanadskými biomechanickými inženýry vyvinul systém, při kterém jsou tato vlákna kombinována s dalšími přídavnými zvlněnými PE vlákny Thiolon, která výrazně zlepšují vertikální chování trávníku a zajišťují požadovanou přilnavost, sevření i trakci – čímž plně nahrazují zásypový materiál (písek a granulát), který nutně potřebují ostatní výrobci umělých trávníků. Zároveň tato technologie splňuje veškerá přísná kritéria a předpisy FIFA* i FIFA**.

Umělý trávník XL TURF představuje i revoluční technologii z hlediska montáže. Vyrábí se v kazetách 1,2 x 2,4 m, které se vzájemně snadno spojují pomocí VELCRO – suchých zipů! Montáž během 4 dní !!!

Umělý trávník XL TURF Jako jediný umělý povrch šetří pohybový aparát. Tento povrch jsme schopni položit na plochu 7000 m2 za čtyři dny, protože se k sobě nelepí lepidlem, ale spojuje na suché zipy. Kvalita tohoto revolučního povrchu překonává veškeré dosud používané umělé povrchy.

povrch xl turf

Výhody a přednosti umělého trávníku XL TURF

BEZPEČNOST
HERNÍ PARAMETRY
TECHNICKÉ VÝHODY