Antuka

ANTUKA

Provádíme výstavbu kvalitních tenisových a volejbalových kurtů s antukovým povrchem dle osvědčené české metody.

Na stavby tenisových hřišť používáme kvalitní antuku od prověřených výrobců. Klademe důraz na přesné ruční zpracování a dostatečný odvod dešťových vod z povrchu i ze spodní vrstvy antukových dvorců. Pár minut po dešti je tak kurt schopný opět plného zatížení

Antuka - tenisové antukové kurty a dvorce pro venkovní a i vnitřní využití

Červená antuka, používaná na většině tenisových kurtů v České republice, je vyrobena z rozdrcených střešních tašek a cihel. Antuka je nejpomalejší tenisový povrch s výbornými hydroskopickými vlastnostmi (absorbuje vodu rychleji než okolí). Je pórovitá, pružná a velmi dobře propouští dešťovou vodu. Antuka je hojně využívána také na stavbu volejbalových a nohejbalových hřišť. Pro zachování rovného povrchu se musí antukové kurty pravidelně válcovat.

Výstavba a rekonstrukce antukových tenisových kurtů a hřišť

Na spodní podkladovou vrstvu antukového kurtu používáme materiály vyhovující místním podmínkám a danému podloží. Drenážní vrstva pod antukou musí být přesně vyrovnaná a vyspádovaná. Pak se začne ve třech vrstvách kropit, síťovat a válcovat antuková deska, která po celé ploše vytvoří stejnoměrnou vrstvu 1,5 až 2 cm. Vrstvením antuky dosáhneme absolutně rovného povrchu dvorce, na kterém se po dešti netvoří louže.

antuka

Umělé tenisové lajny šetří Váš čas i peníze