Nafukovací a pevné haly

Sportovní montované haly s ocelovou konstrukcí

a nafukovací (přetlakové) haly

Pevné montované sportovní haly s ocelovou konstrukcí

pevne haly 01

Zabýváme se výstavbou a rekonstrukcí sportovišť na klíč. Čerpáme z dlouholetých zkušeností v oboru. Na trhu se pohybujeme téměř 30 let a za tuto dobu jsme zrealizovali stovky sportovišť. Sledujeme nejnovější trendy v oblasti sportovních povrchů a hal a naší nabídku neustále aktualizujeme. Ke každému projektu přistupujeme individuálně a díky tomu můžeme našim klientům nabídnout vždy nejvhodnější řešení. Sportovní stavby navrhujeme s ohledem na finanční možnosti a speciální požadavky každého investora. V rámci projektu předložíme několik variant řešení, z kterých následně po oboustranné diskuzi s investorem vybereme tu nejvhodnější.

Potřebuje Váš sportovní klub novou sportovní halu? Domluvte se se školou ve Vašem okolí a my Vám sportovní halu postavíme na míru a zajistíme vše potřebné.

Výhody montovaných sportovních hal
Kdo může sportovní halu využívat
Co budete ke stavbě montované sportovní haly potřebovat

Špičkové montované haly s hliníko-textilní konstrukcí

sportovni hala 18x36 01

Sportovní montované haly s hliníko-textilní konstrukcí nabízí oproti nafukovacím nebo klasickým pevným halám vysoce komfortní prostředí pro hru. Díky možnosti otevření obvodového pláště haly můžete v letním období otevřít a hrát de facto venku! Montované sportovní haly jsou vybaveny speciální povrchovou úpravou a díky vysokému UV filtru v létě nedochází ke skleníkovým efektům.

Haly s hliníko-textilní konstrukcí jsou vhodné víceméně pro všechny míčové a raketové sporty. Lze je využít také k zastřešení víceúčelových hřišť, jízdáren nebo pro halový parkur. Haly můžeme na přání investora vybavit i hygienickými a společenskými buňkami, zázemím nebo tribunami.

Sportovní haly s polygonovou nosnou konstrukcí jsou vyráběny z hliníkových eloxovaných profilů v kombinaci s doplňkovými konstrukčními díly z pozinkované oceli. Opláštění je tvořeno dvojitou syntetickou membránou se vzduchovou mezerou. Tento typ pláště umožňuje případné vložení tepelné izolace.

Obvodový plášť lze realizovat dvojitou membránou s možností vyrolování, pevnými zateplenými skládacími plášti, sendvičovými panely nebo hliníkovo-skleněnou otevírací stěnou.

Cena výstavby montované haly s hliníko-textilní konstrukcí

Cena za stavbu haly je INDIVIDUÁLNÍ. Cena se odvíjí od lokalizace sportovní haly podle sněhové mapy a normového zatížení sněhem EN-ČSN 1991-1-3. Další cenová kritéria jsou požadované rozměry sportovní haly a způsob svislého opláštění. Orientační cenu stavby haly Vám vykalkulujeme na základě výše uvedených podkladů.

Výhody sportovních montovaných hal s hliníko-textilní konstrukcí
3 základní typy sportovních montovaných hal

Sportovní montovaná hala 18 x 36 metrů
Typová hala pro zastřešení jednoho tenisového kurtu s variabilní možností svislého opláštění.

Sportovní montovaná hala 25 x 46 metrů
Typová víceúčelová hala pro sportovní plochu 20 x 40 metrů. Halu je možno rozšiřovat a prodlužovat dle kapacitních potřeb pro zázemí a diváky.

Sportovní montovaná hala 36 x 62 metrů
Typové zastřešení dvoukurtové haly 36 x 36 metrů, tříkurtové haly 36 x 54 metrů anebo prodloužená verze s vložením hygineckého a společenského zázemí v rozměru např. 36 x 43 metrů, 36 x 63 metrů či 36 x 79 metrů.

Nafukovací sportovní haly

nafukovaci haly 01

Námi nabízené tenisové přetlakové haly se skládají ze čtyřvrstvého opláštění, kde základní tvar nafukovací haly tvoří síťový lanový systém ukotvený do obvodového betonového límce. První vrstva opláštění je fólie s UV stabilizací, která chrání ostatní pláště haly proti UV záření. Následují 2 vrstvy bublinkových tepelně-izolačních fólií. Posledním pláštěm je hlavní nosná plachta PVC. Vnitřní přetlak v hale je vytvářen ventilátory s nepřetržitým provozem, které zároveň umožňují i plynulé vytápění nafukovací haly. Pro vytápění přetlakové haly se nejčastěji používá plynový hořák na zemní plyn. V případě, že není k dispozici zemní plyn je možné využít jiné médium (LTO, propan – butan, teplovod).

Při výpadcích elektrického proudu nebo změnách tlaku v hale se automaticky nastartuje náhradní diesel agregát, který pohání náhradní dmychadlo. Diesel agregát dodáváme s nádrží na 120 l nafty, která v případě výpadku proudu postačí na 48 hodin nepřetržitého provozu.

K hlášení případných poruch nebo výpadku elektrického proudu používáme GSM hlásič. GSM hlásič posílá SMS zprávy s druhem poruchy na telefonní čísla, která si určí investor.

Jsme rovněž schopni dodat jednotlivé pláště pro stávající haly. (UV folie, tepelně-izolační folie, PVC hlavní nosná plachta).

Přinášíme Vám novinku v podobě nafukovacích sportovních hal s moderní dvouplášťovou technologií. Dvouplášťové nafukovací haly nevyužívají pevnou podpůrnou konstrukci, ale stojí díky malému přetlaku vzduchu uvnitř haly. Oproti tříplášťovým nafukovacím halám nepotřebují ocelovou lanovou záchytnou síť.

Základním komponentem haly je pevná dvouplášťová plachta, která zajišťuje vynikající ochranu proti povětrnostním vlivům a kvalitní tepelnou izolaci prostřednictvím vzduchových polštářů mezi dvěma vrstvami plachty. Textilie má vysokou pevnost, je odolná vůči UV záření, poškrábání, roztrhnutí a je částečně průsvitná (za jasného dne není potřeba využívat umělé osvětlení).

Dvouplášťová přetlaková halaDruhým hlavním komponentem je agregát, který slouží pro ohřev vzduchu v hale, udržování mírného přetlaku a zabezpečení ventilace vzduchu. Agregát může pracovat na zemní plyn, propan-butan, lehký topný olej, horkou vodu nebo elektřinu. V kompletu dodávky je samozřejmě záložní dieselový agregát, který udrží halu v nafouknutém stavu v případě výpadku elektrického proudu nebo poruše hlavního agregátu.

Hala je vybavena osvětlovacím systémem, pro celodenní využitelnost.

Hala může být osazena různými druhy vchodů a východů: otáčivé karuselové dveře, přetlakové dveře, servisní či spojovací tunely, nouzové východy atd.

 

Základní porovnání dvouplášťové haly s jinými nafukovacími systémy
Dvouplášťový systém

Hala je zhotovená z dvojitého izolačního pláště, který sestává z lehčího materiálu, který je přímo přivařený k hlavní nosné plachtě. Tímto způsobem se vytváří mezi plášti volný prostor, do kterého se ze vzduchového agregátu vhání vzduch. Tímto systémem se dosahují výborné izolační a environmentální vlastnosti. Prostor uvnitř haly je bez zvukových ozvěn a zvuk zevnitř haly se nepřenáší do okolí.

Specifikace: