Výstavba a rekonstrukce tenisových kurtů a sportovišť

sportovní a dětská hřiště | tělocvičny | sokolovny | atletické dráhy | posilovny | fitness centra

Playrite - speciální textilní sportovní povrchy

Playrite - umělé sportovní vpichované koberce

Playrite logoJiž více než 20 let vyrábí anglická firma Playrite vysoce kvalitní sportovní povrchy. Jde o jediného výrobce ve Velké Británii, který je schopen vyrábět umělé textilní povrchy všemi dostupnými technologiemi (tkaní, všívání a vpichování). Povrchy jsou vyráběny za použití nejmodernějších technologií s přísnou kontrolou kvality (ISO 9001, ISO 14001) a splňují požadavky příslušných norem EN.

Playrite - specialista na textilní sportovní povrchy

Playrite - speciální textilní sportovní povrchySportovní povrchy Playrite jsou vyráběny unikátní vpichovanou technologií ("needlepunch"), díky čemuž nabízí výrazně vyšší kvalitu a životnost oproti ostatním typům sportovních povrchů (např. všívaným umělým trávníkům). Svými výbornými vlastnostmi tyto povrchy šetří kloubní aparát sportovců a minimalizují náklady na provoz a údržbu sportovišť.

 

Proč na hřiště pořídit vpichovaný koberec Playrite?

Rozdíly mezi vpichovaným umělý kobercem a všívaným umělým trávníkem

Všívaný umělý trávník

Všívaný trávník tvoří jednotlivá stébla všitá do osnovy, která jsou poté zapečetěná latexem. Povrch trávníku je zasypán křemičitým pískem (mimo umělé fotbalové trávníky s gumovým granulátem). Z vlastního stébla vyčnívá pouze minimální část a pohyb sportovce se de facto odehrává na kompaktní pískové vrstvě. Kvůli odvodu dešťové vody musí být do latexové vrstvy vytvořeny speciální otvory.

Vpichovaný umělý koberec

Playrite - speciální textilní sportovní povrchyPlayrite - speciální textilní sportovní povrchyVpichovaný umělý koberec je tvořen vysokou hustotou smyček, které jsou nejdříve slisovány. Následné propichování ve speciálním stroji vytvoří příslušný povrchový desén. Smyčky jsou slepeny speciálním lepidlem, které zároveň vytváří nosnou výztužnou vrstvu. Koberec poté stačí zasypat minimálním množstvím zásypového materiálu. Veškerý pohyb sportovce se odehrává na povrchu smyček, což je pro organismus podstatně šetrnější, zejména pak pro kloubní aparát. Díky velkému množství vpichů je povrch celoplošně vodopropustný.

Výhody vpichovaných umělých koberců Playrite:

 1. Playrite - speciální textilní sportovní povrchyDíky vysoké hustotě polypropylénových smyček stačí menší množství zásypu
 2. Výztužná vrstva zvyšuje kompaktnost povrchu - koberec se nevlní a neshrnuje
 3. Vysoká pevnost spojů - výhodné např. u vlepovaných lajn
 4. Snadná instalace na zpevněné vodopropustné podloží
 5. Vysoce odolné vůči mechanické zátěži, opotřebení a povětrnostním vlivům
 6. Velmi rychlé vsakování dešťové vody - koberec nezadržuje vodu
 7. Kvalitní herní parametry - vhodné k celoročnímu provozu a do každého počasí
 8. Extra dlouhá životnost (v dobrém stavu i po 20 letech)
 9. Herní vlastnosti povrchu zůstávají stejné po celou dobu životnosti
 10. Maximální šetrnost pohybového aparátu sportovců všeho věku
 11. Minimální provozní nároky na údržbu
 12. Snadno se čistí od napadaného listí, jehličí a jiných nečistot
 13. Jednodušší opravy při mechanickém poškození oproti umělým trávníkům

Použití vpichovaných umělých koberců Playrite:

 • Vhodný pro téměř všechny sporty. Např. tenis, fotbal, nohejbal, volejbal, vybíjená, korfbal, pozemní hokej apod.
 • Vhodný pro venkovní i vnitřní sportoviště na profesionální, výkonnostní i rekreační sport
 • Povrch je vhodný pro sportovní kluby, školní hřiště, veřejná i soukromá hřiště, rekreační střediska apod.Sortiment sportovních povrchů Playrite

Tenisový a multifunkční povrch Playrite - Matchplay 2

Tenisový a multifunkční povrch PLAYRITE - MATCHPLAY 2Vysoce kvalitní, umělý, polypropylénový koberec speciálně vyvinutý pro tenis. Dle ITF klasifikován jako ITF-2, tzn. středně pomalý tenisový povrch. Vyniká stabilními herními vlastnostmi, které zajišťují maximální pohodu při hře, měkký nášlap a šetrnost ke kloubnímu aparátu tenistů, což jistě ocení především rekreační nebo starší hráči. Povrch lze využít i pro víceúčelová hřiště. Je vhodný např. na volejbal, nohejbal, korfbal apod.

Certifikát ITF Matchplay 2Celková tloušťka povrchu je 12 mm. Plocha se poté zasypává křemičitým pískem v malém množství cca 5-7 kg/m2. Mimo běžné údržby (čištění napadaných nečistot) nevyžaduje žádnou další speciální péči, čímž se minimalizují provozní náklady (na rozdíl od umělých trávníků). Celoplošná vodopropustnost koberce zabezpečuje rychlý odvod dešťové vody. Matchplay 2 je univerzální povrch, který lze bez problémů využívat jak na venkovních, tak i na vnitřních hřištích, a to po celý rok. Velmi vysoká hustota smyček zajišťuje vysokou mechanickou odolnost a tedy i životnost - i po 20 letech je stále v dobrém stavu s nezměněnými herními vlastnostmi.

Povrch je ideální jak pro efektivní renovace sportovních hřišť s tvrdým povrchem (beton, asfalt), tak i pro nově budované sportoviště.

Tenisový povrch Playrite - Matchclay - umělá pravá antuka

Tenisový povrch PLAYRITE - MATCHCLAY - umělá pravá antukaUnikátní vpichovaný polypropylénový koberec se strukturovaným smyčkovým povrchem do tvaru V. Umělý povrch Matchclay byl vyvinut jako plnohodnotná náhrada přírodního antukového povrchu. Koberec se zasypává buď přírodní antukou (v množství cca 5-7 kg/m2) nebo jemným gumovým granulátem (v podobném množství). Při zásypu přírodní antukou jsou herní vlastnosti adekvátní hře na přírodním antukovém kurtu. Podle klasifikace ITF je tento povrch zařazen do kategorie ITF-1, tedy pomalý povrch (CPR=14).

Certifikát ITF MatchplayPovrch má vynikající herní vlastnosti a nabízí celoplošně stejný odraz míčku (stejně jako od antukového kurtu). Povrch Matchclay poskytuje hráčům maximální herní komfort, který znají z antukového kurtu, a to včetně skluzu. Antukový zásyp vyžaduje občasné zakropení proti prášení a také občasné zametení. Náklady na údržbu povrchu jsou však podstatně nižší než u klasického antukového kurtu. Povrch lze místo antukou zasypat také jemným gumovým granulátem (není nutné kropení). Poté však dochází k dílčí změně herních vlastností a povrch nenabízí tak dokonalý skluz jako u antukového zásypu. Tenisové hřiště s povrchem Matchclay je provozuschopné podstatně delší dobu než klasický antukový kurt. Rychlé odvedení vody umožňuje hraní již velmi krátce po dešti a také nevyžaduje náročnou "jarní údržbu", rovnání, válcování apod.

Povrch je optimální pro tenisty, kteří se nechtějí vzdát hry na antuce a chtějí minimalizovat náklady na údržbu hřiště. Nespornou výhodou je samozřejmě maximální využití hrací doby a zvýšení počtu hracích dnů v roce.

Multifunkční povrch Playrite - Matchwinner

Multifunkční povrch PLAYRITE - MATCHWINNERUmělý, víceúčelový vpichovaný polypropylénový koberec s pískovým zásypem s vynikajícími herními vlastnostmi. Povrch splňuje požadavky EN 15330 a oproti předchozím dvěma typům je měkčí a má vyšší tlumící a absorpční schopnosti. Vyznačuje se stabilními herními vlastnostmi, vysokou odolnost vůči opotřebení a dlouhou životností. K zásypu se používá cca 15 kg/m2 křemičitého písku. Povrch má vysokou drenážní schopnost.

Využívá se především pro víceúčelová sportoviště vhodná na fotbal, pozemní hokej, kriket, volejbal a podobné sporty. Je vhodný také pro rekreační aktivity, dětská hřiště apod. V kombinaci s tlumící podložkou Playrite Matchpad lze docílit vyšší tlumení dopadu.

Povrch je vhodný jak pro renovace starých hřišť, tak i pro výstavbu nových.

Multifunkční halový povrch Playrite - Foundation

Multifunkční halový povrch PLAYRITE - FOUNDATIONPředchozí tři povrchy byly univerzální a lze je použít pro venkovní i vnitřní sportoviště. Povrch Playrite - Foundation je umělý, hladký vpichovaný koberec bez smyčky s vynikající mechanickou odolností určený jen pro vnitřní použití. Je vyroben ze směsi obsahující 50% polypropylénových a 50% polyamidových vláken, která jsou vázána kaučukovým pojivem. Koberec je hladký, bezzásypový a nevyžaduje žádnou údržbu.

Povrch poskytuje dostatečný herní komfort pro všechny typy halových sportů (míčové hry, raketové sporty apod.). Většinou se celoplošně lepí k pevnému podkladu (betonu). Kompaktní struktura dodává koberci vysokou mechanickou odolnost a dlouhou životnost. Povrch Playrite - Foundation bývá i po 20ti letech intenzivního používání ve výborné herní kondici. Z hlediska tenisu jde o pomalý povrch s měkkým nášlapem a kvalitním herním komfortem.

Povrch je vhodný pro tenis, basketbal, fotbal, korfbal a jiné rekreační sporty.

 

Unikátní výrobní technologie umělých vpichovaných koberců Playrite zajišťuje vynikající herní vlastnosti, maximální šetrnost ke kloubnímu aparátu sportovců a dlouhou životnost. Podle všech předpokladů naleznou povrchy Playrite v budoucnu široké uplatnění na mnoha různých sportovištích. Vpichované sportovní koberce umožňují vytvoření „vlastní identity“ nově vybudovaného nebo zrekonstruovaného sportoviště - je do nich možné vsadit grafiku nebo logo sportovního klubu nebo školy, erb města apod.


Playrite - speciální textilní sportovní povrchy Playrite - speciální textilní sportovní povrchy Playrite - speciální textilní sportovní povrchy Playrite - speciální textilní sportovní povrchy Playrite - speciální textilní sportovní povrchy Playrite - speciální textilní sportovní povrchy Playrite - speciální textilní sportovní povrchy Playrite - speciální textilní sportovní povrchy Playrite - speciální textilní sportovní povrchy Playrite - speciální textilní sportovní povrchy Playrite - speciální textilní sportovní povrchy Playrite - speciální textilní sportovní povrchy Playrite - speciální textilní sportovní povrchy

Naše firma je autorizována pro realizaci sportovišť s těmito sportovními povrchy pro ČR.


Sportovní povrchy

Bergo

Umělé kazetové sportovní povrchy

Sport Court

Univerzální modulové sportovní povrchy

XL Turf

Bezzásypové umělé trávníky 5. generace

Playrite

Speciální textilní sportovní povrchy

Polat

Stěrkové akrylátové sportovní povrchy na hard kurty

DuraFLEX

Prvotřídní podlahová krytina pro fitness centra a posilovny

SofTILE

Zámkový kazetový povrch vhodný pro dětská hřiště

OSST Surfaces

Prefabrikované gumové sportovní povrchy

Portafloor

Překrývací povrchy pro krátkodobé či mobilní sportovní i kulturní akce

Antuka

Antukový povrch pro tenisové kurty

Beach volejbal a beach fotbal

Beachvolejbalová a beachfotbalová hřiště z křemičitého písku

Umělá tráva

Umělé trávníky se zásypem křemičitým pískem