Výstavba a rekonstrukce tenisových kurtů a sportovišť

sportovní a dětská hřiště | tělocvičny | sokolovny | atletické dráhy | posilovny | fitness centra

OSST-SURFACES - prefabrikované gumové sportovní povrchy

OSST Surfaces - plně prefabrikované sportovní povrchy na bázi gumy pro atletiku, víceúčelová hřiště a tělocvičny

OSSTOSST Surfaces nabízí širokou škálu povrchů na bázi gumy s kvalitně zpracovanou technologií povrchových vrstev a systémem odpružení. Povrchy OSST jsou povrchově „uzavřené“, díky čemuž se snadno čistí a udržuje. Pružnost povrchu je dosažená kombinací vlastní pružností gumy a pružícím dutinovým systémem.

Sportovní povrch ATS-King Arthur 4Původní výrobní firma KING ARTHUR Industries se zpracováním gumy a výrobou gumových produktů zabývá od roku 1982. Během postupného vývoje se stále více koncentrovala na vývoj a výrobu podlahovin a sportovních povrchů na gumové bázi, které jsou od roku 1996 jediným nosným sortimentem. Prvním sportovním povrchem byl povrch ATS-King Arthur 4, který byl určen pro lehkou atletiku a k němu se postupně přidávaly další druhy „gumových“ sportovních povrchů, jak pro exteriér tak i interiér. Firma KING ARTHUR Industries se později začlenila do skupiny OSST Surfaces.

Současný sortiment OSST Surfaces zahrnuje 4 typy prefabrikovaných sportovních povrchů:

  • ATS-King Arthur 4 – povrch pro lehkoatletické dráhy a sektory pro vnitřní i vnější použití
  • TruCourt – venkovní povrch pro víceúčelová sportoviště pro míčové hry a raketové sporty
  • TeamPlay – interiérový povrch pro tělocvičny, aerobic centra, sportovní haly apod.
  • ComPact – interiérový povrch pro fitness, posilovny apod.

Povrchy se vyrábí na plně automatizovaném moderním výrobním zařízení s přísně kontrolovanou kvalitou. Povrchy se skládají ze dvou samostatných, pevně vulkanicky spojených vrstev. Spodní vrstva je z recyklovaného gumového granulátu – vrchní vrstva ze syntetického EPDM barevného granulátu, spojeného polyuretanovou pryskyřicí. Obě vrstvy jsou slisovány za vysokého tlaku a teploty a vzájemně vulkanicky propojeny. Díky této technologii mají tyto plně prefabrikované „gumové“ povrchy podstatně větší odolnost vůči mechanickému namáhání, povětrnosti, UV záření než tzv. „lité tartany“ – což jsou také povrchy na bázi gumy, ale pokládané finišerem systémem „in-situ“ tzn. přímo na stavbě. Z toho vyplývá, že prefabrikované povrchy mají podstatně delší životnost a jsou méně náchylné na poruchy a poškození.

Certifkikát OSST-SURFACES ISO 9001Certifkikát OSST-SURFACES ISO 14001Povrchy OSST Surfaces jsou vyráběny z různých vstupních materiálů, které jsou nezávadné vůči životnímu prostředí, neobsahují žádné škodlivé látky (jako např. těžké kovy apod.). Technologie výroby i vlastní produkty nemají žádný škodlivý dopad na životní prostředí a splňují veškeré ekologické standarty – v souladu s předpisy ISO 9001 a ISO 14001.


Sportovní povrch ATS-King Arthur 4 - nejlepší volba pro atletické dráhy a sektory

Sportovní povrch ATS-King Arthur 4V současné době se pro lehkoatletické dráhy a sektory používají dva základní druhy umělých povrchů – oba na bázi gumy (kaučuku). Prvním druhem jsou tzv. „lité tartany“, které se pokládají finišerem na předem připravený nosný podklad a druhým jsou prefabrikované povrchy, které se dodávají v rolích a lepí se speciálním lepidlem na pevný hladký podklad.

LícRubATS-King Arthur 4 je speciální plně prefabrikovaný dvouvrstvý sportovní povrch, vyvinutý pro lehkou atletiku. Spodní vrstva má speciální dutinový mřížkový systém, který zabezpečuje perfektní pružnost a tlumení dopadu – čímž maximálně redukuje svalovou únavu. Vrchní vrstva je vytvarována do speciálního dezénu, který zajišťuje optimální tření a vedení atletické obuvi.

Celá struktura povrchu byla vyvinuta, tak aby povrch co nejvíce vyhovoval požadavkům atletů, byl maximálně bezpečný a šetrný vůči jejich organismu, ale zároveň maximálně rychlý a výkonný a splňoval požadavky IAAF.

Certifikát IAAFVzhledem k tomu, že je vyráběn za vysokého tlaku a teploty, má podstatně vyšší mechanickou odolnost než „litý tartan“, vyšší odolnost vůči hřebům treter (dle DIN 18035-6 – třída 1) a není tak náchylný na lokální poruchy. Z tohoto důvodu má i podstatně delší životnost a vzhledem k tomu, že je povrchově uzavřený, snadněji se i čistí. Celá vrchní vrstva je probarvená, takže není potřeba obnovovat barevný nástřik. Povrch je stabilní vůči UV záření a je použitelný jak pro venkovní tak i vnitřní sportoviště.

Sportovní povrch ATS-King Arthur 4 je vhodný jak pro profesionální lehkoatletické sportovní areály, tak i pro školní, městská či rekreační hřiště.

Barevná škálaSportovní povrch ATS-King Arthur 4 se dodává v rolích o šířce 91 – 125 cm, délkách 8 – 20 m v návinu a 5 různých tloušťkách (6 – 8 – 10 – 13 – 14 mm), přičemž tloušťka 13 mm je certifikována IAAF. Povrch může být dodán v 8 základních odstínech.

Sportovní povrch ATS-King Arthur 4 Sportovní povrch ATS-King Arthur 4 Sportovní povrch ATS-King Arthur 4 Sportovní povrch ATS-King Arthur 4 Sportovní povrch ATS-King Arthur 4 Sportovní povrch ATS-King Arthur 4 Sportovní povrch ATS-King Arthur 4 Sportovní povrch ATS-King Arthur 4 Sportovní povrch ATS-King Arthur 4 Sportovní povrch ATS-King Arthur 4 Sportovní povrch ATS-King Arthur 4Sportovní povrch ATS-King Arthur 4 Sportovní povrch ATS-King Arthur 4

Sportovní povrch TruCourt - optimální pro míčové hry a raketové sporty

Sportovní povrch TruCourtTruCourt je prefabrikovaný dvouvrstvý sportovní povrch obdobné koncepce jako předchozí ATS-King Arthur 4. Je určen pro víceúčelová venkovní (případně i vnitřní) sportoviště pro míčové hry a raketové sporty. Oproti předchozímu povrchu má menší tloušťku a nemá tak výrazný a hluboký povrchový dezén. I spodní vrstva je kompaktnější a nemá tak výrazný dutinový rastr.

LícRubMíčové hry (např. basketbal, házená apod.) obecně vyžadují lepší odraz míče a proto je tlumení odrazu u tohoto typu povrchu výrazně nižší než u předchozího atletického povrchu. Povrch TruCourt je koncipován tak, aby splňoval požadavky míčových her a raketových sportů z hlediska odrazu a vedení míče, ale i tření a pružnost pro komfort sportovce.

Certifikát ITFTento sportovní povrch se opět celoplošně lepí na pevný hladký podklad. Je certifikován ITF a klasifikován jako pomalý povrch.

Sportovní povrch TruCourt je vhodný pro školní, klubová, městská či privátní víceúčelová sportoviště.

Odraz míčeBarevná škálaPovrch se dodává v rolích o šířce 91 – 125 cm, délkách 8 – 20 m v návinu a 4 různých tloušťkách (5 – 6 – 8 - 10 mm). Povrch může být dodán v 8 základních odstínech.

Sportovní povrch TruCourt Sportovní povrch TruCourt Sportovní povrch TruCourt Sportovní povrch TruCourt Sportovní povrch TruCourt Sportovní povrch TruCourt Sportovní povrch TruCourt Sportovní povrch TruCourt Sportovní povrch TruCourt

Sportovní povrch TeamPlay - ideální do tělocvičny či sportovní haly

Sportovní povrch TeamPlayTeamPlay je povrch, který byl vyvinut speciálně pro interiérová sportoviště. Je opět stejné koncepce jako předchozí, tzn. dvouvrstvý – nicméně povrchová vrstva je podstatně více uzavřená (není porézní) a má velmi jemný dezén. Ten zajišťuje optimální tření a přilnavost mezi povrchem a halovou obuví sportovce, což je velmi důležité z důvodu šetrnosti vůči kloubům a vazům. Druhým důvodem je zajištění snadného čištění – pokud by byl povrchový rastr výrazný a hluboký, velmi obtížně a nákladně by se povrch čistil.

Sportovní povrch TeamPlay byl optimalizován tak, aby poskytl maximální komfort a bezpečnost pro sportovce, ale zároveň aby nevyžadoval nadměrné nároky na údržbu a čištění. Samozřejmě, v první řadě, také aby poskytl vhodné herní parametry – odraz míče, vyhovující tlumení apod.

Pomerančová kůraStruktura dřevaTento sportovní povrch se vyrábí ve dvou líbivých povrchových dezénech, které imitují „pomerančovou kůru“ a „strukturu dřeva“. Vzhledově se povrch velmi podobá PVC, dřevěným nebo laminátovým podlahám – ale je podstatně mechanicky odolnější a komfortnější pro sport. Povrch je neporézní a odolný vůči plísním (antibakteriální).

Povrch TeamPlay využijete v tělocvičnách nebo sportovních halách na míčové sporty, aerobic, taneční sály, fitness apod.

Barevná škálaOdraz míčePovrch TeamPlay je nově certifikován ITF a je klasifikován třídou 5 – rychlý povrch.

Povrch se dodává v rolích o šířce 90 – 130 cm, délkách 8 – 20 m v návinu a 5 různých tloušťkách (4 – 5 – 6 – 8 - 10 mm). Povrch může být dodán v 11 základních odstínech.

Sportovní povrch TeamPlay Sportovní povrch TeamPlay Sportovní povrch TeamPlay Sportovní povrch TeamPlay Sportovní povrch TeamPlay Sportovní povrch TeamPlay Sportovní povrch TeamPlay Sportovní povrch TeamPlay Sportovní povrch TeamPlay

Sportovní povrch ComPact - podlahy do posiloven, fitness či spinning center

Sportovní povrch ComPactPosledním povrchem z nabídky povrchů OSST Surfaces je sportovní povrch ComPact – opět shodné koncepce. Jedná se o interiérový „nejkompaktnější“ povrch, který je určen pro posilovny, činkárny, fitness, spinning centra apod. – tedy pro plochy s těžkou mechanickou zátěží. Povrchová vrstva je velmi kompaktní a odolná vůči mechanickému zatížení a oděru. Spodní vrstva zajišťuje potřebnou pružnost a tlumení pádu.

Sportovní povrch ComPactPovrchová vrstva je opět uzavřená a neporézní, což umožňuje snadné čištění. Vrchní dezén je esteticky zajímavý, opět velmi jemný v provedení imitace „skály“ a zajišťuje optimální přilnavost a tření – není kluzký. Zároveň je povrch opět odolný i vůči plísním tzv. „antibakteriální“.

Sportovní povrch ComPact je primárně určen pro posilovny, činkárny, fitness, spinning centra apod.

Barevná škálaPovrch ComPact se dodává v rolích o šířce 90 – 122 cm, délkách 6 - 1 5m v návinu a 5 různých tloušťkách (4 – 5 – 6 – 8 - 10 mm). Pro některé aplikace se může povrch dodat i ve čtvercových nebo obdélníkových kazetách formátu 100 x 100 cm resp. 50 x 100 cm Tento sportovní povrch může být dodán v 8 základních odstínech.

Sportovní povrch ComPact Sportovní povrch ComPact Sportovní povrch ComPact Sportovní povrch ComPact

Naše firma je autorizována pro realizaci sportovišť s těmito sportovními povrchy pro ČR.


Sportovní povrchy

Bergo

Umělé kazetové sportovní povrchy

Sport Court

Univerzální modulové sportovní povrchy

XL Turf

Bezzásypové umělé trávníky 5. generace

Playrite

Speciální textilní sportovní povrchy

Polat

Stěrkové akrylátové sportovní povrchy na hard kurty

DuraFLEX

Prvotřídní podlahová krytina pro fitness centra a posilovny

SofTILE

Zámkový kazetový povrch vhodný pro dětská hřiště

OSST Surfaces

Prefabrikované gumové sportovní povrchy

Portafloor

Překrývací povrchy pro krátkodobé či mobilní sportovní i kulturní akce

Antuka

Antukový povrch pro tenisové kurty

Beach volejbal a beach fotbal

Beachvolejbalová a beachfotbalová hřiště z křemičitého písku

Umělá tráva

Umělé trávníky se zásypem křemičitým pískem