Výstavba a rekonstrukce tenisových kurtů a sportovišť

sportovní a dětská hřiště | tělocvičny | sokolovny | atletické dráhy

sportovní haly
Úvodní stránkaNafukovací a pevné haly

Sportovní montované haly s ocelovou konstrukcí a nafukovací (přetlakové) haly

Nabízíme nafukovací (přetlakové) haly a montované sportovní haly s ocelovou konstrukcí, a to jak jejich výstavbu, tak rekonstrukce. Vyberte si z širokého sortimentu námi nabízených nafukovacích či pevných sportovních hal.

Pevné montované sportovní haly s ocelovou konstrukcí na klíč

Pevná montovaná hala s ocelovou konstrukcíPotřebuje Váš sportovní klub novou sportovní halu? Domluvte se se školou ve Vašem okolí a my Vám sportovní halu postavíme na míru a zajistíme vše potřebné.

Výhody montovaných sportovních hal

 • Nízké pořizovací a provozní náklady
 • Rozměry dle potřeby zákazníka
 • Snadná demontáž a opětovná montáž – možno kdykoliv přestěhovat
 • Minimální údržba

Sportovní montované haly na klíč - komplexní řešení určené zejména pro sportovní kluby a školy.

Kdo může sportovní halu využívat

 • Váš sportovní klub - tréninky, zápasy, tréninkové kempy, pronájem pro další akce či kluby
 • Škola - poskytne pozemek, sportovní halu pak bude využívat pro školní účely (hodiny tělocviku apod.)

Propojení spolupráce mezi sportovním klubem a školou tak sníží jak pořizovací, tak provozní náklady na chod sportovní montované haly.

Co budete ke stavbě montované sportovní haly potřebovat

 • Školní pozemek - je třeba zažádat město o povolení k využití školního pozemku pro stavbu sportovní montované haly.
 • Finance - pro projekt se dá využít různých typů dotací. Sportovní montovanou halu lze ale také pořídit na leasing.

 

Novinka - špičkové montované haly s hliníko-textilní konstrukcí

Montáž sportovní montované haly s hliníko-textilní konstrukcí
Montáž sportovní montované haly s hliníko-textilní konstrukcí
Montáž sportovní montované haly s hliníko-textilní konstrukcí

Sportovní montované haly s hliníko-textilní konstrukcí nabízí oproti nafukovacím nebo klasickým pevným halám vysoce komfortní prostředí pro hru. Díky možnosti otevření obvodového pláště haly můžete v letním období otevřít a hrát de facto venku! Montované sportovní haly jsou vybaveny speciální povrchovou úpravou a díky vysokému UV filtru v létě nedochází ke skleníkovým efektům.

Haly s hliníko-textilní konstrukcí jsou vhodné víceméně pro všechny míčové a raketové sporty. Lze je využít také k zastřešení víceúčelových hřišť, jízdáren nebo pro halový parkur. Haly můžeme na přání investora vybavit i hygienickými a společenskými buňkami, zázemím nebo tribunami.

Sportovní haly s polygonovou nosnou konstrukcí jsou vyráběny z hliníkových eloxovaných profilů v kombinaci s doplňkovými konstrukčními díly z pozinkované oceli. Opláštění je tvořeno dvojitou syntetickou membránou se vzduchovou mezerou. Tento typ pláště umožňuje případné vložení tepelné izolace.

Obvodový plášť lze realizovat dvojitou membránou s možností vyrolování, pevnými zateplenými skládacími plášti, sendvičovými panely nebo hliníkovo-skleněnou otevírací stěnou.

Výhody sportovních montovaných hal s hliníko-textilní konstrukcí

 • levné řešení zastřešení Vašeho hřiště
 • nízká spotřeba energie
 • možnost celoročního využití
 • rychlá návratnost investic
 • možnost volby opláštění a zateplení haly
 • obvodový plášť lze otevřít
 • velmi dlouhá životnost

 

3 základní typy sportovních montovaných hal

Sportovní montovaná hala 18 x 36 metrů

Typová hala pro zastřešení jednoho tenisového kurtu s variabilní možností svislého opláštění.

Sportovní montovaná hala 18 x 36 metrů Sportovní montovaná hala 18 x 36 metrů Sportovní montovaná hala 18 x 36 metrů Sportovní montovaná hala 18 x 36 metrů Sportovní montovaná hala 18 x 36 metrů Sportovní montovaná hala 18 x 36 metrů

Sportovní montovaná hala 25 x 46 metrů

Typová víceúčelová hala pro sportovní plochu 20 x 40 metrů. Halu je možno rozšiřovat a prodlužovat dle kapacitních potřeb pro zázemí a diváky.

Sportovní montovaná hala 25 x 46 metrů Sportovní montovaná hala 25 x 46 metrů Sportovní montovaná hala 25 x 46 metrů Sportovní montovaná hala 25 x 46 metrů Sportovní montovaná hala 25 x 46 metrů Sportovní montovaná hala 25 x 46 metrů Sportovní montovaná hala 25 x 46 metrů

Sportovní montovaná hala 36 x 62 metrů

Typové zastřešení dvoukurtové haly 36 x 36 metrů, tříkurtové haly 36 x 54 metrů anebo prodloužená verze s vložením hygineckého a společenského zázemí v rozměru např. 36 x 43 metrů, 36 x 63 metrů či 36 x 79 metrů.

Sportovní montovaná hala 36 x 62 metrů Sportovní montovaná hala 36 x 62 metrů Sportovní montovaná hala 36 x 62 metrů Sportovní montovaná hala 36 x 62 metrů Sportovní montovaná hala 36 x 62 metrů Sportovní montovaná hala 36 x 62 metrů Sportovní montovaná hala 36 x 62 metrů Sportovní montovaná hala 36 x 62 metrů Sportovní montovaná hala 36 x 62 metrů Sportovní montovaná hala 36 x 62 metrů

Cena výstavby montované haly s hliníko-textilní konstrukcí

Cena za stavbu haly je INDIVIDUÁLNÍ. Cena se odvíjí od lokalizace sportovní haly podle sněhové mapy a normového zatížení sněhem EN-ČSN 1991-1-3. Další cenová kritéria jsou požadované rozměry sportovní haly a způsob svislého opláštění. Orientační cenu stavby haly Vám vykalkulujeme na základě výše uvedených podkladů.

Mapa sněhových oblastí na území ČR

 

Nafukovací sportovní haly

Nafukovací sportovní halaNámi nabízené tenisové přetlakové haly se skládají ze čtyřvrstvého opláštění, kde základní tvar nafukovací haly tvoří síťový lanový systém ukotvený do obvodového betonového límce. První vrstva opláštění je fólie s UV stabilizací, která chrání ostatní pláště haly proti UV záření. Následují 2 vrstvy bublinkových tepelně-izolačních fólií. Posledním pláštěm je hlavní nosná plachta PVC. Vnitřní přetlak v hale je vytvářen ventilátory s nepřetržitým provozem, které zároveň umožňují i plynulé vytápění nafukovací haly. Pro vytápění přetlakové haly se nejčastěji používá plynový hořák na zemní plyn. V případě, že není k dispozici zemní plyn je možné využít jiné médium (LTO, propan - butan, teplovod).

Při výpadcích elektrického proudu nebo změnách tlaku v hale se automaticky nastartuje náhradní diesel agregát, který pohání náhradní dmychadlo. Diesel agregát dodáváme s nádrží na 120 l nafty, která v případě výpadku proudu postačí na 48 hodin nepřetržitého provozu.

K hlášení případných poruch nebo výpadku elektrického proudu používáme GSM hlásič. GSM hlásič posílá SMS zprávy s druhem poruchy na telefonní čísla, která si určí investor.

Jsme rovněž schopni dodat jednotlivé pláště pro stávající haly. (UV folie, tepelně-izolační folie, PVC hlavní nosná plachta).

Novinka - dvouplášťové nafukovací haly s 30% úsporou nákladů na vytápění

Dvouplášťová nafukovací halaPřinášíme Vám novinku v podobě nafukovacích sportovních hal s moderní dvouplášťovou technologií. Dvouplášťové nafukovací haly nevyužívají pevnou podpůrnou konstrukci, ale stojí díky malému přetlaku vzduchu uvnitř haly. Oproti tříplášťovým nafukovacím halám nepotřebují ocelovou lanovou záchytnou síť.

Základním komponentem haly je pevná dvouplášťová plachta, která zajišťuje vynikající ochranu proti povětrnostním vlivům a kvalitní tepelnou izolaci prostřednictvím vzduchových polštářů mezi dvěma vrstvami plachty. Textilie má vysokou pevnost, je odolná vůči UV záření, poškrábání, roztrhnutí a je částečně průsvitná (za jasného dne není potřeba využívat umělé osvětlení).

Dvouplášťová přetlaková halaDruhým hlavním komponentem je agregát, který slouží pro ohřev vzduchu v hale, udržování mírného přetlaku a zabezpečení ventilace vzduchu. Agregát může pracovat na zemní plyn, propan-butan, lehký topný olej, horkou vodu nebo elektřinu. V kompletu dodávky je samozřejmě záložní dieselový agregát, který udrží halu v nafouknutém stavu v případě výpadku elektrického proudu nebo poruše hlavního agregátu.

  !   Hala je vybavena osvětlovacím systémem, pro celodenní využitelnost.

Hala může být osazena různými druhy vchodů a východů: otáčivé karuselové dveře, přetlakové dveře, servisní či spojovací tunely, nouzové východy atd.

Základní porovnání dvouplášťové haly s jinými nafukovacími systémy

 • Výroba dvouplášťové haly je technologicky náročnější, ale umožňuje (v porovnání s běžnou tříplášťovou halou s ocelovou lanovou kotvící sítí) nižší výrobní náklady a tím i příznivější cenu pro zákazníka
 • Vytvořením tepelné izolace pomocí vzdušných polštářů mezi dvěma plášti se podařilo snížit náklady na vytápění o víc jak 30% v porovnání s klasickým typem nafukovacích hal
 • Vyšší pevnost (mechanická i povětrnostní odolnost) a delší životnost. Použité materiály jsou vyšší gramáže, takže mají i vyšší pevnost v podélném i příčném směru.
 • Jednoduchá montáž a demontáž haly - bez potřeby těžkých ocelových lanových sítí
 • Unikátní a čistý design
 • Jednoduchá a bezproblémová údržba

Dvouplášťový systém

Tenisový kurt v nafukovací haleHala je zhotovená z dvojitého izolačního pláště, který sestává z lehčího materiálu, který je přímo přivařený k hlavní nosné plachtě. Tímto způsobem se vytváří mezi plášti volný prostor, do kterého se ze vzduchového agregátu vhání vzduch. Tímto systémem se dosahují výborné izolační a environmentální vlastnosti. Prostor uvnitř haly je bez zvukových ozvěn a zvuk zevnitř haly se nepřenáší do okolí.

Specifikace:

 • venkovní plášť o hmotnosti 900 g/m2
 • vnitřní plášť o hmotnosti 500 g/m2
 • speciálně lakovaný, proti UV záření stabilizovaný a odolný materiál
 • reálná životnost 25-30 let
 • umožňuje průchod denního světla
 • typ 2, odolnost vůči větru více jak 23 m/s
 • pevnost v tahu 400 kg/5cm
 • pevnost v trhu 50 kg
 • nehořlavost - třída 2 - M2 - DIN 4102
 • barva bílá

Kotvení

Kotvení haly sestává ze série pozinkovaných ocelových ok ukotvených do betonového základu po obvodu haly. Přes spodní část pláště jsou provlečené pozinkované ocelové trubky a zároveň provlečené do těchto ocelových ok. Tímto způsobem je zajištěno kvalitní ukotvení haly k betonovému základu.

Otočné dveře

Do haly jsou zabudovány otočné (karuselové) dveře o průměru 1,80m a výšce 2,00m. Rám dveří a plášť je zhotovený z ocele a ocelového plechu ošetřeného nátěrem. Vlastní dveře jsou tvořeny trojitým otočným křídlem s průhlednými výplněmi.

Nouzový východ

Nouzové dveře mají rozměr 1,20m x 2,00m a jsou tvořeny ocelovým rámem a jednokřídlovými dveřmi. Dveře jsou osazeny 3-cestnou rychlootevírací kličkou a nouzovým osvětlením.

Osvětlení

Osvětlení sportovní halyOsvětlovací tělesa pro přímé osvětlení hrací plochy jsou zavěšena na opláštění pomocí speciálních pozinkovaných úchytů. Elektroinstalace zahrnuje rozvodovou skříň, ovládání a kabeláž. Osvětlení je zajištěno projektory s osazenými metal-jodinovými reflektory o výkonu 400W. Pro nafukovací halu o rozměrech 36,00m x 36,00m x 10,00m je optimální osazení 30 projektory.

Vzduchotechnika a vytápění

Sestává s teplovzdušné jednotky o výkonu 270 kW (pro Δt 25°C). Jednotka obsahuje spalovací komoru, radiální ventilátor poháněný elektromotorem o příkonu 7,5kW, vzduchotechniku, ovládací termostat, ovládací panel, komín, ochranu hořáku, pozinkovaný a lakovaný plech pro ochranu celé jednotky.

Invertor

Invertor je zařízení, připojené k měřiči rychlosti větru na nafukovací a vytápěcí jednotce za účelem regulace otáček hnacího elektromotoru v závislosti na rychlosti větru (v případě bezvětří má motor velmi nízké otáčky tzn. i nízkou spotřebu elektřiny).

Záložní nouzová jednotka

Je tvořena odstředivým ventilátorem poháněným záložním dieselovým agregátem, který automaticky startuje v případě výpadku elektřiny nebo poklesu tlaku. Jednotka je vybavena automatickým startovacím a vypínacím zařízením, baterií a automatickým dobíječem baterie, tlakoměrem, nádrží na naftu pro 15hodinový provoz, sadu na měření tlaku vzduchu, rychlosti větru, stavu pohonných hmot, zvukovým a světelným hlásičem v případě pohotovosti a ovládacím panelem. Celá jednotka je chráněná pozinkovaným krycím plechem.

Záruka

 • 5 let na krycí plášť, na mechanické charakteristiky materiálu a svárů
 • 2 roky na ostatní komponenty, vyjma světelných zdrojů
Kontakt

Petr Folwarczny
Vestecká 1010
250 02 Stará Boleslav (mapa)

tel./fax: 00420 326 911 678
mobil: +420 603 254 724
e-mail: info@sportovni-stavby.cz

Certifikáty (výběr)
Certifikát ITFCertifikát BERGOCertifikát SPORT COURT od AFC na futsalCertifikát inerierových povrchů SPORT COURT DEFENSECertifikát inerierových povrchů SPORT COURT RESPONSECertifikát SPORT COURT od BWF na badmintonCertifikát SPORT COURTU od IHF na házenouCertifikát SPORT COURT od FIBA na povrchy POWER GAME (RESPONSE + DEFENSE)Certifikát SPORT COURT - POWER GAME od ITFCertifikát XL TURF od FIFA na fotbalCertifikát SPORT COURT - ISO 14001Certifikát SPORT COURT - ISBHFCertifikát Connor Sport Court International od FIBACertifikát BWF Sport Court 2012Certifikát FIBA 3x3 Sport CourtCertifikát FIBA Sport Court 2016Certifikát FIVB Sport Court 2014Certifikát Sport Court PowerGame CECertifikát Sport Court PowerGame Multi CECertifikát ITF MatchplayCertifikát ITF Matchplay 2